W Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe mjr Marii Mireckiej-Loryś ps. Marta – działaczki podziemia niepodległościowego, komendantki Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Kobiet, działaczki środowisk polonijnych i patriotycznych. Msza święta żałobna została odprawiona w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Ceremonię zorganizowały Instytut Pamięci Narodowej oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

„Wszystko, co w życiu robiła, robiła to dla Polski” – napisał prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników uroczystości pogrzebowych.

Maria Mirecka-Loryś była serdeczną przyjaciółką Kuriera Galicyjskiego od pierwszych dni istnienia czasopisma. Zmarła 29 maja 2022 roku w wieku 106 lat. Jej prochy spoczęły na warszawskich Starych Powązkach w grobie rodziny Mireckich.
Inf. własna, Instytut Pamięci Narodowej
Source: Nowy Kurier Galicyjski